T-V Elementary honor roll


NEW MADISON – Tri-Village Elementary is pleased to announce its first quarter honor roll.

Third Grade

Principal’s Roll-Ryan Fritz, Karson Dynes, Morgan Ashbaugh, Gavin Curtner, Aiden Mead, Abbigayle Brewer, Taytum Gray, Bentley Spiers, Kaleb Wombolt, Paxton Besecker, Kaden Brandenburg, Lyla Brewer, Raider Cela, Loralei Clum, Dallas Grow, Abby Hampton, Lilly Hampton, Brooklyn Harman, Gabriella Necessary, Joshua Necessary

Honor Roll-Lillien Curtner, Khaled Salem, Raegan Hunt, Caton Miller, Charles Palmer, Drake Estes, Josiah Metzcar, Lauren Blackford, Annabella Brumbaugh, Jake Buckley, Annabeck Spencer

Merit Roll-Sidney Garcia, Xavior Wolfe, Nicholas Enicks, Kendal Brown, Tyler Dempsey, Anthony Moore, Kaydence Anthony, Dylon Martin, Ava Camacho, Aubrey Light, Quinten Smith, Waylon Stahl, Laden Dakin, Corbin Bohn, Samuel Prieto Hurtado, Lillian Case, Jasen Godown, Elizabeth Jesse, Connor Laux, Payton Wheelock, Connor Byrd, Carson Miles

Fourth Grade

Prinicpal’s Roll-Aubrey Eley, Hailey Lovett, Jayla Coby, Nolan Blackford, Hannah Whaley

Honor Roll-Aaron Bruner, Lyvia Mayl, Shelby Sagester, Hayden Crawford, Owen Walker, Emylee Springer, Michaela Wood, Brecken Gray, Ian Homan, Leah Lawrence, Adelaide Evans, Carson Lipps, Kohen Burns, Kash Mead, Cam Fornshil, Kole Hiestand, Skyler Derksen, Ellaina Koontz, Colt Camacho, Colton Honaker

Merit Roll-Oliva Hollinger, Eluxia Ernst, Alaric Byers, Cora Kauffman, Jesse Plush, Ciara Buteau, Sevahna Thompson, Joslyn Asher, Isabelle Miller, Parker Ferryman, Landon Walker, Lia Bohn, Mason Stansberry, Elise Anthony, Conrad Volk, Mallie Kreiner, Selena Downey, Hayden Watern

Fifth Grade

Principal’s Roll- Hayden Hunt, Karlee Francis, Bo Adkins, Americus Hirsch, Jolie Curtner, Daniel Goubeaux, Jaelyn Sweet, Zoe Ayette, Brody Beisner, Kaley Brandon, Matthew Brewer, Evan Duncan, Carsen Dyson, Halee Fellers, Ty Frtiz, Tessa Hayes, Jack Laux, Kalab Mann, Addison Enicks, Wesley McLear, Ava Miller, Griffin Richards, Kenna Wilcox, Gabrielle Lochard, Dominic Black, Hayli Clevenger, Cora Gutierrez, Kyle Laird, Alivia Allen, Sophie Goins, Alexis Finkbine, Keira Kennedy

Honor Roll-Desmyn Stephens, Joclyyn Martin, Mylee Bierly, Ava Coby, Waren Goode, Emma Hampton, Cora Keiser, Kasey Martin, Aftyn Hoffman, McKenzie Besecker, Lillyanne Watern, Kaylie Lytle, Reagyn Hager, Addison Pipenger, Bailey Frech, Deja Leonard, Alyssa Wood, Makayla Allen, Alinda Allen, Addison Meade, J.J. Vocke

Merit Roll-Wyatt Stewart, Avan Lindamood, Jesse Wogoman, Randy Tharp, Brady Housewright, Adam Brown, Jamey Lipps, Jackson Meyer, Graysen Tabor, Shane Blankenship, Lucas Brown, Maddisen Masseau

Sixth Grade

Principal’s Roll- Brady Beisner, Heidi Bell, Colton Bensman, Grace Bergman, Kyan Leonard, Hunter Ridout, Trey Sagester, Emma Whaley, Aereonna Baker, Mekedes Butsch, Raiden Quinn,

Honor Roll-Lyla Green, Elizabeth Poling, Haidyn Rothwell, Wyatt Buckley, Kynnedi Hager, Hailey Burk, Noah Finkbine

Merit Roll-Michaela Ashbaugh, Renae Brumbaugh, Kasyn Hollinger, Keegan Rue, Sarah Wogoman, Ethan Vanata, Ariana Edwards, Olivia Hissong, Adalyn Wright, Aiden Couch, Kaylea Jackson, Levi Farmer, Wyatt Hissong, Alexa Light, Hailey Mathews, Kolten Mead, Savanna Siegrist, Peyton Greer