Arcanum High School honor roll


ARCANUM – Arcanum High School is pleased to announce its first quarter honor and merit roll.

High Honors

Seniors – Regan Blinn, Austen Cutarelli, Grant Delk, Tristan Delk, Braden Garbig, Ethan Garbig, Gracie Garno, Audrey Heiser, Jayden Heltsley, Elizabeth Kubik, Carson Magnani, Madison Magnani, Araya Musselman, Kayla O’Daniel, Camille Pohl, Macy Skelton, Abbigail VanHoose, Joshua Whittaker, McKinsey Willis, Joshua Wright, and Rachel Wright

Juniors – Trevor Bailey, Allison Barry, Cameron Burke, Raymond Denniston, Chloe Eberhard, Margaret Foster, Nicholas Fry, Cael Gostomsky, Landen Gower, Trista Hollinger, Lea Huffgarden, Alison Knaus, Landen Kreusch, Anna Loxley, Katherine Manning, Josie McCullough, Clayton Moore, Lena Netzley, Aidan O’Brien, Eleanor Pease, Carter Rhodehamel, Camaryn Riley, Jonathan Riley, Samantha Short, Eva Siculan, Isaac Smith, Karr Stump, Logan Todd, Zachary Ullery, Regan Weaver, Margaret Weiss, Emily Wenning, and Grace Wooten

Sophomores – Daniel Albright, Ian Baker, Luke Brinksneader, Madelyn Fearon, Andrea Garrison, Tyler Huber, Grace Kinstle, Ryan Martin, Jorie McDermott, Isabella O’Daniel, Tyler Pfahler, Chad Pitzer, Eliza Smith, Brennen Troutwine, Chase Werling, and Ezekiel Wright

Honor Roll

Seniors – Collin Beck, Katelynn Burrell-Troutwine, Gabrelle Fourman, Abigail Garrison, Mikayla Kutter, Madison Mankin, Jessica Miller, Harley Rehmert, Dylan Rhodehamel, Janessa Stigler, Madison Thornhill, Cameron Warner, and Kendall Wright

Juniors – George Appleberry, Emma Archer, Halle Baker, Devin Beisner, Autumn Brock, Jerzey Collins, Jordan Courtney, Arvilla Devinney, Nathanial Egnor, Blayne Hess, Clayton Loxley, Kayla McCaslin, Braden Merritt-Eikenberry, Hailee Rehmert, Charles Rippee, Hannah Smith, Logan Stastny, Austin Stephens, Riley Via, Vance Wetzel, and Brody Williams

Sophomores – Griffin Cates, Jakob Couch, Aurora Daugherty, Ryan Delk, Ashton Etherington, Ellie Fout, Taylor Gray, Melanie Kutter, Tessa Riegle, Ethan Rieman, Hailey Sager, Lidia Shearer, Aaliyah Shroyer, Hailey Unger, Jenson Whittaker, and Rylee Wilson

Freshmen – Tia Angle, Annalise Arnett, Ian Ball, Charles Barry, Reece Blinn, Kaitlyn Brown, Paige Burrell, Jaxson Christ, Grace Collins, Mollie Ericksen, Garrett Garno, Lauren Gower, Caleb Hartman, Bayleigh Hensley, Elanie Hollinger, Nate Kessler, Eleanor Knaus, Sarah Koehl, Mariah Kreusch, Claire Lemons, Zoe Monnin, Eain Parks, Ashton Paul, Aiden Psczulkoski, Dominic Rhodehamel, Jacob Rice, Bryson Sharp, Nicholas Sharritts, Heather Sowers, Owen Stephens, Carson Tegtmeyer, Kaitlyn Toy, John Trittschuh, Kathryn Weiss, and Maxwell Wooten

Merit Roll

Seniors – William Alvarez, Audrey Ball, Paul Barga, Sheldon Bates, Melony Brown, Elizabeth Cave, Josiah Fox, Chloe Fuller, Haleigh Groff, Samantha Hartzell, William Ingram, Andrew Kimball, Allyson Lock, Trevor Osswald, Cory Ross, Erica Schettig, Jack Shannon, Madison Shiflet, Elliana Sloan, Saralynn Smith, Christy Sowers, Brittany Stump, Levi Walker, Megan Walker, Phoebe Weidner, Reese Whittaker, and Lukas Zawacki

Juniors – Jasper Angle, Jaime Bevins, Shaylee Bush, Madelyne Byrne, Dalton Craport, Alexis Daugherty, Mackenzie Davidson, Brendan Engle, Wesley Farmer, Laney Fourman, Preston Gibson, Reece Hicks, Anthony Nickles, Isaac Oda, William Peters, Taylor Pryor, Laila Spoonmore, Madelyn Wogomon, and Michael Vorwerk

Sophomores – Bethany Ashbaugh, Brittany Ashbaugh, Cole Besecker, Kaleb Flatter, Lana Fuller, Peyton Garbig, Isaiah Gilmore, Jake Goubeaux, Brooklyn Haney, Landon Haney, Madison Hildebrand, Riley Ignaffo, Trever Mamazza, Meghan McCans, Cole McCready, Cyanna New, Hunter Roberts, Madelyn Shaffer, Lydia Shannon, Eli Shelton, Elliot Wackler, Jacob Warren, Alexis Wilcox, and Nikole Yantis

Freshmen – Riley Bevins, Allison Brumbaugh, Kylee Freeman, Shelby Haye, Ethan Ignaffo, Chase Jackson, Lilyan Lindsey, Karter McCready, Amanda Morgan, Garrison Peters, Vahn Plessinger, Hannah Rademachir, Jacob Rayburn, Emily Riffell, Bryce Schondelmyer, Olivia Shaffer, Zade Shank, Caden Thompson, Brookelyn Ullery, Brooklyn Venrick, and Nathanael Wright