Tri-Village Elementary honors


NEW MADISON – Tri-Village Elementary is pleased to announce its fourth quarter honors.

Third Grade

Principal’s Roll – Koehn Burns, Kash Mead, Aubrey Eley, Cam Fornshil, Hailey Lovett, Kole Hiestand, Hannah Whaley, Shelby Sagester, Hayden Crawford, Owen Walker, Jayla Coby, Nolan Blackford, Conrad Volk, Michaela Wood, Brecken Gray, Ian Homan, Leah Lawrence, Adelaide Evans, Selena Downey, and Colton Honaker

Honor Roll – Aaron Bruner, Lia Bohn, Lyvia Mayl, Mason Stansberry, Mackenzie Cruze, Kedrin Brumbaugh, Skyler Derksen, Elise Anthony, Carson Lipps, and Isabelle Miller

Merit Roll – Olivia Hollinger, Landon Walker, Cheyene Fleagle, Eluxia Ernst, Hayden Watern, Waylen Stapleton, Jesse Plush, Joslyn Asher, Brayden Fourman, Ciara Buteau, Cora Kauffman, Aiden Crumley, Emylee Springer, Ryleigh Kinsel, Mallie Kreiner, Colt Camacho, Sevahna Thompson, and Chloe Riegel

Fourth Grade

Principal’s Roll – Americus Hirsch, Daniel Goubeaux, Zoe Ayette, Kaley Brandon, Ava Coby, Carsen Dyson, Ty Fritz, Addison Enicks, Griffin Richards, Gabrielle Lochard, Cora Gutierrez, Kyle Laird, and Sophie Goins

Honor Roll – Hayden Hunt, Desmyn Stephens, Bo Adkins, Jaelyn Sweet, Deja Leonard, Alyssa Wood, Dominic Black, Hayli Clevenger, Maddisen Masseau, Makayla Allen, Addison Meade, Reagyn Hager, Jolie Curtner, Addison Pipenger, Brody Beisner, Mylee Bierly, Evan Duncan, Halee Fellers, Bailey Frech, Jack Laux, Wesley McLear, Ava Miller, Randy Tharp, Alivia Allen, Alexia Finkbine, and Keira Kennedy

Merit Roll – Matthew Brewer, Waren Goode, Emma Hampton, Graysen Tabor, Shane Blankenship, Jackson Meyer, Lillyanne Watern, Karlee Francis, Lucas Brown, Tessa Hayes, Kalab Mann, Kenna Wilcox, Avan Lindamood, Alinda Allen, Koleton Worley, Gage Daniels, Mckenzie Besecker, and Kaylie Lytle

Fifth Grade

Principal’s Roll – Brady Beisner, Heidi Bell, Grace Bergman, Levi Farmer, Kyan Leonard, Elizabeth Poling, Hunter Ridout, Haidyn Rothwell, Trey Sagester, Emma Whaley, Adalyn Wright, Aereonna Baker, Mekedes Butsch, Raiden Quinn, Hailey Burk, Noah Finkbine, and Connor Bailey

Honor Roll – Kasyn Hollinger, Michaela Ashbaugh, Ariana Edwards, Olivia Hissong, Rylee McMahan, Weston Printz, Karleigh Saylor, Aiden Couch, Lyla Green, Wyatt Buckley, Wyatt Hissong, Alexa Light, Kolten Mead, Savanna Siegrist, Kynnedi Hager, Sarah Wogoman, Camryn Osborne, Thomas Harville, and Peyton Greer

Merit Roll – Leilah Worley, Kaylea Jackson, Wyatt Sheard, Shawn Moore, Jaiden Beam, Renae Brumbaugh, David Dottillis, Hailey Mathews, Camden Poston, Keegan Rue, Jerrica Edwards, and Hunter Gilbert

Sixth Grade

Principal’s Roll – Lydia Ayette, Calvin Fritz, Trey Homan, Darcy Miller, Kayden Smith, Lyla Tamplin, Kayla Thobe, Tanya Benedict, Weston Meyers, and Leana Metzcar

Honor Roll – Lane Bierly, Aden McConachie, Alexander Milliff, Wyatt Moore, Madison Preston, Hannah Rue, Tagen Blankenship, Casey Lewis, Macey Shetler, Elyse Turner, Stuart Brown, Autumn McCullough, Alexandra Begoon, Ellie Curtner, Mason Weathington, Ava Pipenger, Austin Leet, Grant Howell, Kaylee Stark, Taylor Begoon, Reagan Brewer, and Ryder Brummet

Merit Roll – Braden Cockerham, Lauren Porter, Dylan Laabs, Wesley Osborne, Lucas Howell, Kaleb Martin, Shaun Crawford, Peyton Watern, and Hanna Faulkner